Inspiracje,fantazje na temat i przeróżne kuchenne eksperymenty młodej mamy. Przepisy na słodkości oraz ciekawe potrawy. Życie codzienne, rodzina.
Blog > Komentarze do wpisu

Jesienne antydepresanty ... TAK! Ale tylko w weekend!

 

 

źródło: klik

Czy macie jakieś "pocieszacze" kulinarne? A jak jest jakiś problem, to coś daje Wam ukojenie? A może małe co nieco, co polepszy jesienny smutek?

Ja mam...to coś nazywa się czekoladką. Mój UZALEŻNIACZ:( Antydepresant:( Pyszny i... pozostawiający trwałe efekty uboczne w postaci cm w pasie.

Ja /niestety/ ubóstwiam słodycze, ale coś udało mi się zrobić w celu zredukowania ilości ich pochłaniania! Musiałam po prostu coś uporządkować w tym temacie, bo było ich za dużo.

 

źródło: klik

Otóż ustaliłam sama ze sobą (poinformowałam również męża – aby mnie upominał w razie czego;) , iż słodycze jem, ale tylko w weekend!

Na początku nie było łatwo – niczym dziecko, któremu za szybką ktoś pokazał cukierek, zaglądałam do szafki i przełykałam ślinę. Za każdym razem, gdy nachodziła mnie ochota - nalewałam szklankę wody i piłam - byleby nie skusić się na czkoladkę!

Udaje się na razie i oby tak pozostało! W weekend natomiast też nie jest tak: „Hulaj dusza…”:) jem ile tylko zmieszczę... Oj nie! Jakieś ciasto lub ciasteczko do kawki i finito!

A jak u Was wygląda sprawa ze słodyczami?

Należę do osób, które niestety poddają się jesiennej aurze i już zaczynam kulić się z zimna i wieczory spędzać z ciepłą herbatą z malinami i cytryną. Tak pozostanie aż do końca zimy. Ciepłe swetry, szaliki, chusty itp. Wiecej lirycznych, nostalgicznych dni. Melancholia.

A co zrobić, aby jakoś przetrwać jesień? Otóż szydełkuję i dzięki temu, zawsze mam jakąś wełnę cieplutką przy sobie. O moich poczynaniach wełnianych można poczytać na moim blogu nr 2:

katarzynkowakraina.blogspot.com

 

Pozdrawiam wszystkich!

Kasia

 

PS A teraz artykuł, który znalazłam szukając grafiki do dzisiejszego posta KLIK KLIK. Bardzo ciekawe...

czwartek, 11 października 2012, waniliowakawiarenka

Polecane wpisy

  • Bananowe babeczki

    Witajcie po długaaaaaaśnej przerwie. Dzielę się z Wami fajnym przepisem, który ostatnio znalazłam. Szkoda, że nie mam już tyle czasu na blogowanie, na pieczenie

  • Różowy torcik śmietanowy

    Witajcie kochani! Dziś podaję przepis na smakowity deser. I jeszcze coś:) Chciałam Was serdecznie zaprosićdo odwiedzenia mojego drugiego blogu, gdzie prezentuję

  • Kochani!

    kochani moi mili - smakosze Ci więksi i Ci mniejsi:) Ci lubiący waniliową kawiarenkę i Ci, którzy jeszcze jej nie polubili;) Pragnę poinformować Was tylko, że W

CT_urodziny_120x600 Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi