Inspiracje,fantazje na temat i przeróżne kuchenne eksperymenty młodej mamy. Przepisy na słodkości oraz ciekawe potrawy. Życie codzienne, rodzina.

Miłe chwile

czwartek, 03 listopada 2011

Piękne to miasto, w którym przyszło nam żyć...

 Zajęci mocno codziennością, staramy się czerpać jak najwięcej! Zwiedzamy, podglądamy, wypatrujemy i fotografujemy wszystkie piękne miejsca w Trójmieście. 

Dzisiaj o kulinariach nie będzie, za to ciut pokarmu dla ducha - a ten właśnie unosi się nad każdym pięknym zakątkiem parku w Oliwie.

Byłam tu jako dziecko i na pewno nie myslałam, że będę blisko Oliwy mieszkać.

 Dziś znów tu byłam, jak i wiele wiele razy przez ostatnie prawie 2 lata i muszę przyznać, że tu (mając na uwadze Trójmiasto) czuję się najlepiej. Gdańsk jest uroczym miastem, Sopot przyciąga - wraz z molo i 'Monciakiem' na czele. Jednak stara Gdańska Oliwa ma to coś - duszę, która urzeka pod każdym względem.

Wielkie, stare drzewa, XVIII - wieczny pałac Opatów, wspaniały ogród wzorowany na francuskiej sztuce ogrodów barokowych, czy też groty szeptów.

Groty szeptów - brzmi ciekawie:) Już wyjaśniam - są to XVIII-wieczne, ustawione idealnie naprzeciw siebie muszle akustyczne. Ich efekt polega na tym, że kiedy dwie osoby staną, każda w innej grocie, tyłem do siebie, to mogą porozumiewać się ze sobą szeptem. Serio - sprawdziliśmy:)

 Zamieszczam kilka zdjęć z naszego ostatniego spaceru po cudownym Parku Oliwskim:

Wiewiórka 'Baśka'- gdy postukacie orzeszkiem (kasztanem, kamieniem - okazuje się, że czymkolwiek;) Baśka przybiegnie w podskokach i wcale nie ucieknie tak szybko!:)

 

...i piękne jesienne kolory!

Pałac Opatów - oddział  Muzeum Narodowego:

 

I jeszcze coś wspaniałego, co trudno opisać! Mianowicie 'Droga do wieczności' - taką nazwę nadali temu miejscu cysterscy mnisi. Jest to szpaler lipowy "tworzący 112-metrową aleję strzyżonych lip wysokości około 15 m. Stworzono tu iluzję, że morze odległe o 2 km, zaczyna się tuż za ogrodem"*. Zdjęcie (już nie mojego autorstwa) pochodzi stąd.

Jeśli będziecie w Gdańsku, koniecznie przyjedźcie do Oliwy, gdzie oprócz wspaniałego ogrodu jest także Katedra Oliwska - od której właściwie powinnam zacząć tę wycieczkę z Wami!

Obiecuję, że pojawią się zdjęcia także z katedry, gdzie rozbrzmiewają wspaniałe oliwskie organy! Ale o tym innym razem...

Kasia

Tagi: wycieczki
21:42, waniliowakawiarenka , Miłe chwile
Link Komentarze (1) »
CT_urodziny_120x600 Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi